PERSBERICHT

Antwerp Phantoms pakt Belgische titel!

Afgelopen weekend greep het fanionteam van Antwerp Phantoms IJshockeyclub de nationale titel in de hoogste Belgische afdeling. Op verplaatsing in Leuven versloegen de Antwerpenaren thuisploeg Chiefs met 4-9. Ondanks het feit dat nog één wedstrijd moet worden gespeeld, heeft Phantoms de titel reeds binnen. Na een wervelend seizoen met slechts 2 nipte nederlagen leidden de Sinjoren de rangschikking met 34 punten. Olympia Heist-o/d-Berg zit in het kielzog met 26 punten en nog 2 wedstrijden te spelen. De te verdienen 6 punten (3 per overwinning) zijn dus niet voldoende voor Olympia om de leiderspositie te nemen. Wint Phantoms de laatste wedstrijd, dan wordt er afgeklopt op 37 punten en verbreedt de kloof nog meer. 

Die laatste wedstrijd gaat door op thuisbasis Sportoase Groot Schijn op 19 maart a.s. met face-off om 20h30. Interessant detail: de tegenstander is Beaufort Knights uit Groothertogdom Luxemburg dat met 2 teams deelneemt aan de Belgische competitie. In eigen land werden de Knights tevens landskampioen. Die laatste wedstrijd wordt bijgevolg een ware clash tussen de twee landskampioenen!

Hiermee houdt het echter niet op voor Antwerp Phantoms. Na de nationale kampioenstitel blijft het fanionteam tevens in de running om de eerste Beker van Vlaanderen op zijn palmares te steken. Op 2 april (Kortrijk) en 3 april (Deurne) wordt de finaleronde gespeeld. Ook hier staat Phantoms aan de leiding met slechts 1 nederlaag. 

“De kampioenstitel is alvast een mooie beloning voor onze spelers, leden en medewerkers,” aldus voorzitter Jan Pasmans. “Zeker na een toch wel moeilijke periode vol uitdagingen voor onze club die we eindelijk achter de rug hebben (sluiting oude ijsbaan, tijdelijke ijsbaan, COVID …). Mooi om ons 50-jarig bestaan te vieren!”  De laatste titel van het fanionteam dateert van 2015.

Lagere reeksen

Ook in Divisie 3 is Antwerp Phantoms in de running voor de landstitel. In deze afdeling staan de Antwerpenaren tevens aan de leiding van het klassement. Evenwel slechts met 1 punt meer dan Bulldogs Liège. Winst in de laatste 2 nog te spelen wedstrijden tegen Ghent Dragons (Deurne/19.03) en Flying Turtles (Mechelen/03.04) is dus een must. 

Para-ijshockey

Afgelopen weekend organiseerde de club het inaugurale para-ijshockeytoernooi van de Northern Europe Para-Ice Hockey League (NEPIHL), een liga waarvan Antwerp Phantoms medeoprichter is. De Antwerpse club is de enige Belgische en Vlaamse club die para-ijshockey aanbiedt en de nood naar tegenstanders was bijgevolg groot. Het toernooi werd gewonnen door Sheffield Steelkings (GBR). Het team van Antwerp Phantoms eindigde op de vierde plaats. De organisatie van het toernooi kaderde tevens in de speciale activiteiten die zijn gepland om het 50-jarige bestaan van de club in de kijker te zetten.

Je kan de aftermovie hier bekijken: https://www.facebook.com/1167735566/videos/647235483177429

Wedstrijden WE 19 & 20 maart

 

Date

Comp

Venue

time

Home

Visit

19-03-22

DIV3

DEURNE

17:30

ANTWERP PHANTOMS

GHENT DRAGONS

19-03-22

DIV1

DEURNE

20:30

ANTWERP PHANTOMS

BEAUFORT KNIGHTS

19-03-22

DIV4

LIEGE

21:15

BULLDOGS LIEGE

ANTWERP PHANTOMS

20-03-22

U16

MECHELEN

11:45

COLDPLAY SHARKS BLUE

ANTWERP PHANTOMS

20-03-22

U12

DEURNE

12:30

HYC HERENTALS ROOD

ANTWERP PHANTOMS

20-03-22

U19

DEURNE

20:30

ANTWERP PHANTOMS

COLDPLAY SHARKSSteun onze ijshockeyclub dankzij Trooper